Textová verze | Mapa stránek
Struktura a adresář fakulty
Aktuality
O fakultě
Úřední deska
Studium
Harmonogram, rozvrhy
Stud. programy a obory
Evangelická teologie (Bc.)
Teologie křesťanských tradic (Bc.)
Pastorační a sociální práce (Bc.)
Evangelická teologie (Mgr.)
Teologie - spiritualita - etika (Mgr.)
Diakonika (Mgr.)
Doktorské studium
Celoživotní vzdělávání - Univerzita třetího věku
Formuláře
Státní zkoušky
Závěrečné práce
Studenti s handicapem
Přijímací řízení
Věda a výzkum
Ekonomické odd.
Zahraniční odd.
Akademický senát
Časopisy
Studentský farář
Odkazy
Poradenské a informační služby
Přístup k emailu
Studijní informační systém
Kalendář
Projekt VIA LUCIS
Vyhledávání
 

Informace pro studenty se speciálními potřebami


Kontaktní osoby na ETF UK:


Odkaz v rámci webu Ladislav Beneš, Dr.

Telefon: 420 221 988 415

Mail 


ExternĂ­ odkaz knihovna:

kontaktní osoba za knihovnu:

Bc. Veronika Zemanová

tel. 221 988 603,602

Mail 

Odkaz na ExternĂ­ odkaz informace knihovny pro studenty se speciálními potřebami. Zde jsou k nalezení seznamy studijní literatury i literatury k přijímacím zkouškám v elektronické podobě pro studenty s vadou zraku.


ExternĂ­ odkaz Info pro studenty se speciálními potřebami na stránkách UK


Na webu UK jsou podrobné ExternĂ­ odkaz  informace o kategoriích postižení, evidenci studentů s postižením a funkční diagnostice.


Přijímací zkoušky: ExternĂ­ odkaz  Informace o možnostech modifikace přijímacího řízení zde.Výuka v rámci ETF se uskutečňuje ve dvou budovách:

Budova UK ETF, Černá ul. 9 a budova VOŠ Jabok, Salmovská 8, Praha 2.


Budova JABOK

V budově Jaboku se uskutečňuje většina výuky oboru Pastorační a sociální práce. Tato budova není bezbariérová. Jedná se o starší, pětipatrovou budovu bez výtahu.


Přístup do budovy ETF (bezbariérovost)


Dostupnost: Budova ETF se nachází na Novém Městě mezi ulicemi Spálená a Myslíkova, nedaleko Karlova náměstí a Národní třídy. Nejbližší bezbariérová stanice metra je Muzeum, odtud cca 15 minut. Zvláštní linka 1 (Chodov-Bryksova-Chodov) staví na I. P. Pavlova, odtud lze použít nízkopodlažní autobus linku 291 na Karlovo náměstí. Také linka 176 (Strahov-Karlovo náměstí) je převážně nízkopodlažní. Tramvajová síť je v okolí ETF hustá, ale bariérová. Chodník je v Černé ulici užší (občas jej blokují parkující auta) a dlážděný. Před budovou je jedno parkovací místo vyhrazené pro invalidy.


Vstup: Hlavní vchod do budovy ETF je opatřen digitálním hlasovým majáčkem. Budova je dobře přístupná s výtahem. Bezbariérový přístup je značen od hlavních dveří.


Budova: V pravé části budovy v přízemí jsou bezbariérové toalety (t. r. nedostupné) a kavárna MARATHON. V levé části v přízemí je denní recepce a výtah. Výtahem je přístupná knihovna (suterén: -1. patro), velká a malá posluchárna v 1. patře, děkanát, studijní a zahraniční oddělení ve 2. patře, jednotlivé katedry a seminární místnosti ve 3. a 4. patře. Pohyb mohou ztěžovat kovové dveře, případně elektronické zámky a kódování.


Většina učeben je vybavena audiovizuální technikou. Kde není stabilně nainstalovaná, je možnost zapůjčit diktafon, videokameru, dataprojektor atp.


Vybavení pro studenty se zrakovým postižením


Hlavní vchod do budovy ETF je opatřen digitálním hlasovým majáčkem. V přízemí vlevo je recepce. Dveře, schody, výtah jsou označeny tabulkami v

Braillovu písmu.Uživatelům se zrakovým postižením je přizpůsoben jeden z počítačů v sále knihovny. Je vybaven softwarovým balíkem GrandKompletProfi. Program ZoomText Xtra Level 1 zvětšuje obrazovku až 16x. Kamerová televizní lupa Twinkle Bright VGA s monitorem 19"LCD Acer umožňuje zvětšování textů z knih a časopisů. Čtení usnadňuje pohyblivý čtecí stolek, který nabízí i pracovní prostor pod kamerou. Braillský zobrazovač Braille Voyager 44 je k dispozici na požádání u služby. Služba knihovny poskytuje pouze technickou podporu nebo asistenci. Hlasový výstup zobrazovaného textu do sluchátek je možný v češtině, němčině, angličtině a francouzštině. Počítač je připojen k  tiskárně, která je u služby. K dispozici je také skener A3 s příslušným programovým vybavením (ABBY, OCR). Fakulta má prostřednictvím knihovny k dispozici digitalizovanou podobu základních studijních textů k přijímacím zkouškám.  Digitalizace kratších studijních textů je zajišťována individuálně dle potřeby. Na webové stránce knihovny je seznam souvisejících odborných textů na jiných pracovištích v ČR. Zvukový fond (kromě malé sbírky CDROMů, které jsou prezenčně) knihovna ETF nevytváří. Vzniká však tzv. speciální fond (signatura SF), v němž je několik titulů v Braillově písmu.


Vybavení pro studenty se sluchovým postižením


Kompenzačními pomůckami pro osoby s postižením sluchu je vybyvena velká posluchárna v 1. patře. Jedná se o ozvučovací zařízení doplněné indukční smyčkou, využitelnou pro osoby s osobním naslouchadlem (poslech v poloze T). Dále nabízíme zapůjčení infra-sluchátek, s možností individuálního nastavení zvuku, vhodné pro osoby s vadou sluchu nepoužívající osobní kompenzační pomůcky (k dispozici 5 ks sluchátek).


Tento dokument

 

Tento dokument
ke stažení:


     ve formátu PDF
     ve formátu TXT

 

Poslední změna:

21.duben 2016 13:59

 


Poslední aktualizace 6.11 2017 20:49, Webmaster - Email : webmaster@etf.cuni.cz