1. června 2022

V úterý 31. května 2022 v 11.00 hodin byl do funkce děkana Evangelické teologické fakulty uveden Mgr. Jan Roskovec, Ph.D.

Ve Vlasteneckém sále Karolina mu insignii ETF UK slavnostně předala rektorka Univerzity Karlovy prof. Milena Králíčková, Ph.D. Ceremoniálem akademickou obec i veřejnost provedl Mgr. Jan Kranát, Ph.D., předseda Akademického senátu ETF UK.

Roskovec, jenž dosud působil na fakultě jako odborný asistent na katedře Nového zákona a proděkan pro zahraniční a ekumenické vztahy, do funkce děkana nastoupí 1. června 2022 a nahradí v ní doc. Jiřího Mrázka, Th.D., který fakultu vedl mezi lety 2014–2022. Oběma do další práce přejeme zdraví, štěstí, radost a Boží požehnání.

Fotogalerii z inaugurace naleznete na tomto odkaze, rozhovor pro magazín UK Forum na odkaze zde.

Mgr. Jan Roskovec, Ph.D. s insignií děkana ETF UK

Zleva: Mgr. Jan Kranát, PhD., Mgr. Jan Roskovec, Ph.D., doc. Jiří Mrázek, Th.D.