5. října 2022

Doplňovací volby do Akademického senátu UK

Ve dnech 5.–6. října 2022 proběhnou doplňovací volby do akademické komory Akademického senátu UK. Vítězný kandidát nahradí v AS odstupujícího senátora doc. Petra Slámu.

Volby proběhnou elektronicky, výzvu a další náležitosti obdrží učitelé mailem do své elektronické pošty. V těchto volbách volí pouze učitelé (akademičtí pracovníci) jednoho zástupce z řad učitelů fakulty. Děkujeme všem, kteří navrhovali kandidáty, a zvláště pak kandidátům, kteří s kandidaturou souhlasili a jsou ochotni zastupovat naši fakultu.

Výsledky doplňovacích voleb

Členem AS UK pro volební období od 1. února 2022 do 31. ledna 2025 byl zvolen doc. Jiří Mrázek, Th.D.  Děkujeme všem kandidátům a voličům za účast a vítězi voleb gratulujeme.

Kandidáty byli (řazeni abecedně):

Mgr. Pavol Bargár, M.St., Ph.D.

Úlohu zástupcu fakulty v AS UK vnímam v dvoch rovinách - "reprezentatívnej" a "komunikačnej". Senátor by mal reprezentovať svoju fakultu na pôde univerzity medzi ostatnými fakultami. To znamená vnášať hlas evanjelickej teológie (a sociálnej práce) do rozhovoru rozmanitých akademických disciplín a perspektív. Zároveň by mal pomáhať sprostredkovať komunikáciu medzi fakultou a univerzitou; byť akousi "spojkou". Napĺňať túto dvoj-úlohu by som sa v prípade svojho zvolenia snažil.

Mgr. Pavol Bargár, M.St., Ph.D.

prof. Filip Čapek, Ph.D.

Kandidaturu do AS UK přijímám s díky za nominaci i vědomím, o jak zodpovědný úkol se jedná. Toto platí obzvláště při vědomí skvělé práce kolegů, kteří působili v téže funkci před nynější novou volbou. Těm patří takto z mé strany i lehce se zpožděním velké díky! Jsou to právě oni, s kým bych chtěl být v kontaktu a koho bych rád měl jako dobré rádce kvůli orientaci ve velmi složité i obsáhlé agendě AS UK a kvůli zachování kontinuity sledovaných cílů ETF UK. Nemám tedy jiný cíl než ten pokusit se reprezentovat ETF UK tak, aby se o naší fakultě vědělo, že je malá (to všichni vědí, pokud o ní vědí), ale ne nevýznamná, ale právě naopak (to ne všichni vědí, ale měli by to vědět), a moje působení v AS UK pro ni jako celek bylo co možná nejpřínosnější.

prof. Filip Čapek, Ph.D.

doc. Ota Halama, Th.D.

Na naší fakultě působím bezmála třicet let - jako student, zaměstnanec i učitel - a myslím, že dobře znám její kvality i slabiny. Velké zkušenosti s velkými funkcemi na ní však nemám, vždy jsem působil nenápadně tam, kde jakákoli aktivita nutně souvisela nebo mohla souviset s průšvihem, ať už jako požární hlídka ve 3. patře, nebo jako dlouholetý člen disciplinární komise. Jsem-li však nominován jako potenciální zástupce fakulty do univerzitního senátu, pak tuto funkci chápu především jako možnost uplatnit svoje schopnosti být věcný a praktický, nezdržovat a jít přímo věci, přitom však nepustit ze zřetele ohled na člověka, protože lidé vytvářejí instituce a ne naopak. Naší fakultě jednoduše hodlám sloužit k dobrému a neudělat ostudu ani jí ani sobě!

doc. Ota Halama, Th.D.

doc. Jiří Mrázek, Th.D.

Mgr. Monika Ulrichová, Ph.D.

Milé kolegyně a kolegové,

jmenuji se Mgr. Monika Ulrichová, Ph.D. a dovoluji si Vás požádat o podporu své kandidatury do AS UK.

Proč právě já bych mohla být zvolena?

Možná právě proto, že v mé osobnosti se kloubí poměrně mnoho bohatých životních zkušeností nejen z akademické (výukové) činnosti, ale též z praktické zkušenosti s konkrétním člověkem, jeho potřebami, touhami, způsobem myšlení a vnímáním.  Kromě akademické pozice působím jako psychoterapeutka, která má intenzivní kontakt s realitou a praxí.  V makrosvětě jakékoli instituce, UK nevyjímaje, jde o to, aby teorie, která je vždy krok před praxí, byla dobře s praxí života člověka protnuta a všechny věci, které se na AS UK řeší, byly spravedlivě uspořádány, a tedy dobře ovlivňovaly život každého z nás. Uvědomovat si důležitost každého rozhodnutí, protože ty malé věci ovlivňují velké a obráceně.

Nejvíce mi jde o správné a smysluplné uspořádání vztahů a principů, nebát se o ně bojovat a věřit, že zde můžeme mnoho věcí ovlivnit již pro naše dobra pozemská.