30. září 2022

Největší vědecko-popularizační akce roku se po roce opět vrací a Evangelická teologická fakulta u ní nesmí chybět! Noc Vědců 2022 již zítra, 30. září 2022, otevře dveře stovek akademických budov všem zájemcům, kteří touží okusit vědu a techniku všemi smysly!

Co jsme si pro vás letos připravili?

Dotknout se Bible: Objevování chrámů ve starověkém Izraeli

Prof. Filip Čapek se s vámi dotkne Bible a přiblíží proces objevování chrámů ve starověkém Izraeli. Ve 20:00 hodin v Kampusu Hybernská!

Ľudské telo a teológia

S dr. Pavolem Bargárem si již o hodinu dříve budete moci v Hybernské v rámci interaktivního workshopu vyzkoušet, jakým způsobem je z teologické perspektivy možné vnímat lidské tělo.

Máme smysl pro spravedlnost?

Co je vlastně smysl pro spravedlnost? A můžeme ho vnímat určitými orgány? Doc. Eva Křížová potěší všechny zájemce, kteří nebudou moci dorazit do Prahy, a v předtočeném příspěvku divákům představí odkud se spravedlnost bere, jakou výbavu pro ni potřebujeme, či jaký vliv na ni má společnost.

Embodiment aneb proč jsou naše těla důležitá

On-line prezentací vás obdaří i doc. Petr Gallus. Proč jsou naše těla důležitá? Lze žít i bez těla? Jaký je vztah těla a duše? A co tělo a věčnost?

Vyberte si z bohatého programu a vyzkoušejte si vědu na vlastní kůži! Více informací o akci naleznete na webových stránkách https://www.nocvedcu.cz/. A nezapomeňte nás přijít pozdravit do Hybernské. Těšíme se na vás!