27. ledna 2023

Doc. Jindřich Halama, Dr. obdržel zlatou medaili za významný celoživotní přínos k rozvoji vědy v oblasti teologie a etiky a dlouholetou pedagogickou činnost na Univerzitě Karlově

Docent Halama je významným akademickým pracovníkem působícím v oblasti teologie a etiky. Svůj vědecký zájem a odborné působení zaměřuje na oblast teologické etiky, které se věnuje v perspektivě historické, systematické i aktuální. Svými publikacemi celoživotně přispívá k oborovému diskursu a svým širokým rozhledem a kvalitou prací si získal respekt v oboru i mezinárodní věhlas. Je i oblíbeným učitelem a působí mj. v oborových radách doktorských studijních programů několika fakult UK. V letech 2003–2019 vedl Katedru teologické etiky ETF UK a po více než dvě desetiletí se podílel na vedení fakulty.

Podílel se na založení a vybudování katedry sociální práce, řadu let jako její vedoucí. Několik období zastával funkci proděkana pro studium a proděkana pro rozvoj a v letech 2010–2014 vedl fakultu jako její děkan. Zlatou medaili UK obdržel za celoživotní přínos k rozvoji vědy v oblasti teologie a etiky i ocenění jeho zásluh o dlouhodobé utváření akademického života na Univerzitě Karlově.

Gratulujeme a přejeme mnoho dobrého do další práce!