1. června 2023

Medaile J. A. Komenského prof. Wolfgangu Schoberthovi

Prof. Wolfgang Schoberth převzal z rukou proděkana dr. Ladislava Beneše medaili J. A. Komenského. Udělením medaile ETF UK oceňuje dlouholetou spolupráci prof. Schobertha při pořádání tzv. erlangenských seminářů, jejichž cílem je setkání českých a německých studentů nad společnou četbou textů na pomezí teologie a filosofie. První seminář se konal v roce 2001 pod vedením prof. Waltera Sparna, prof. Schoberth se podílí na jejich organizaci od roku 2010.

Prof. Wolfgang Schoberth (nar. 1958) je vedoucím katedry systematické teologie na Evangelické teologické fakultě Friedrich-Alexandrovy univerzity v Erlangen. Vystudoval teologii, filosofii, sociologii a divadelní vědu v Erlangen a Göttingen. Svoji disertaci Das Jenseits der Kunst (1986) psal u sociologa Joachima Matthese. Ačkoli jeho další akademická dráha probíhala na poli evangelické teologie (od r. 1993 profesura v Bayreuthu, od r. 2007 v Erlangen), zůstávala pro něj podstatná interdisciplinarita. Těžiště jeho práce tak představuje antropologie, teologická estetika, filosofická teologie a zkoumání současné náboženské kultury.