21. března 2020

Dostupnost literatury z domova

Nově dostupné e-knihy z nakladatelství Oxford, Cambridge University Press, Bloomsbury, Taylor and Francis a další.

Pro vzdálený přístup k elektronickým zdrojům (knihy, časopisy, databáze) dostupným na UK využijte Portál elektronických zdrojů.

Do konce dubna má UK přístup do knihovny Bookport. On-line knihovna umožňuje číst tisíce titulů od českých nakladatelů jako je Nakladatelský dům GRADA, Nakladatelství Portál, Galén, Nakladatelství Jota a dalších. On-line i off-line v mobilní aplikaci. Čtěte přes Portál elektronických zdrojů.

Národní knihovna zpřístupnila své digitalizované fondy pro studenty a pedagogy vysokých škol k četbě on-line http://kramerius-vs.nkp.cz.

Naléhavé otázky a odpovědi k systému Kramerius zde.

Zdigitalizované fondy zpřístupnila i Moravská zemská knihovna, Národní technická knihovna, Akademie věd ČR a Městská knihovna v Praze.

Rozcestník pro volně dostupnou literaturu nejen odbornou připravila i Moravská zemská knihovna. Sledujte Knihovny proti viru.

Hezké čtení!