Naše publikace

6. září 2022

Filip H. Härtel, Tančit s protiklady; Koncepce možného Boha v díle Richarda Kearneyho, Karolinum, 2022. ISBN 978-80-246-4872-9.

Anotace: "Kniha Tančit s protiklady poprvé českému čtenáři souhrnně představuje myšlení předního světového filosofa náboženství Richarda Kearneyho. Jeho středobodem je koncepce tzv. možného Boha, s jejíž pomocí odstraňuje staleté nánosy spojené s náboženskými představami a ukazuje, že přijetí systematické kritiky náboženství neznamená jeho konec, ale naopak skýtá možnosti, jak se vrátit k samotnému jádru zkušenosti víry. Kearney ukazuje povrchnost náboženského dogmatismu, aby pěstoval smysl pro paradox a myšlení jednoty protikladů, a demaskuje jako nedostatečné základní náboženské vize a představy, aby otevíral prostor pro setkání s Bohem ve všední každodennosti života."

Publikace je k dispozici ZDE