Naše publikace

16. dubna 2023

Širka, Zdenko, ed. Člověk, bohočlověk a církev.: Výběr ze spisů Justina Popoviće, 2023, 420 s. Pro Oriente. ISBN 978-80-7465-563-0.

Anotace: "Kniha přináší výběr z díla předního srbského pravoslavného teologa 20. století Justina Popoviće (známý též jako sv. Justin Nový Ćelijský). Českému čtenáři se dostane do rukou reprezentativní ukázka témat, o kterých Popović pojednává ve svých dílech: od učení o Bohočlověku a Církvi, přes ekumenismus a kritiku Západu, až po pojednání o Dostojevském a svatém Sávovi. Zastoupeny jsou rovněž ukázky z jeho dogmatických spisů, články, úryvky z knih o eklesiologii a ekumenismu, kázání, dokonce i eseje poetického rázu.

Svazek uvádí předmluva prof. Bogdana Lubardiće z Pravoslavné bohoslovecké fakulty v Bělehradě a studie o Justinu Popovićovi z pera ekumenického teologa, překladatele a editora tohoto výboru Zdenka Širky.“

Publikace je k dispozici ZDE