15. září 2023

Na UK vzniklo celouniverzitní Centrum péče o duši Univerzity Karlovy. Snaží se tak doplnit doposud nabízené služby o široce pojatou duchovní péči. Centrum je nadkonfesijní a mezináboženské. Služby jsou určeny i pro lidi, kteří se nehlásí k žádnému náboženství.

Web: https://duse.cuni.cz/

Co centrum nabízí?

Duchovní doprovázení, poradenství a terapie lidí ze sekulárního i různě náboženského prostoru. Pořádají se interaktivní kursy, veřejné přednášky, diskuse a workshopy a zastavení s meditací. V centru se propojuje péče o spirituální život, odolnost, hodnotovou orientaci a mezilidské vztahy. Doprovázející vytváří nízkoprahový prostor pro lidi z různých prostředí a oborů, kultur a náboženství. Vzniká zde i široká podpora při setkávání české i zahraniční akademické obce. Centrum se nachází na adrese: Kampus Hybernská, Hybernská 4, Praha 1, budova D 1. patro.