13. ledna 2021

Od pondělí 18.1.2021 provoz omezen - výdej rezervovaných knih

Od 18.1. knihovna obnovuje pro registrované čtenáře výdej předem rezervovaných knih. Sál knihovny i studovna zůstává nadále uzavřena.

Výpůjčky jsou prodlouženy do konce ledna 2021, pro aktuální datum kontrolujte své konto.

Zadávat rezervace v katalogu je možné od středy 13.1.2021, vyzvedávat od pondělí 18.1., po upozornění na email.

Objednání a vyzvednutí knih:

Výdej knih bude jenom po předchozí rezervaci přes čtenářské konto v době 13.00-15.00.

Po objednání vyčkejte na potvrzovací e-mail z knihovny, že jsou knihy připraveny.

Generování objednávek bude probíhat vždy v 10.00, rezervace po této hodině budou připraveny druhý den.

Připravené rezervace budou půjčeny na váš čtenářský účet a připraveny k vyzvednutí na výdejním místě.

Knihy si můžete vyzvednout do 7 dní od obdržení e-mailového upozornění.

Výdej knih bude u vchodu do studovny, skleněné dveře proti vrátnici. Prosíme co nejméně kontaktně:-)

Jak postupovat při rezervaci knihy:

Požadavek na výpůjčku knih je možné zadat v katalogu od středy 13.1.

Knihy si objednejte prostřednictvím Centrálního katalogu UK https://ckis.cuni.cz/.

Pokud u nás ještě nejste registrovaní, využijte online registraci.

Do katalogu se přihlásíte pomocí "Přihlášení-UK", které se nachází v liště nahoře. Vaše přihlašovací údaje jsou stejné jako do CASu nebo SISu - tedy Vaše číslo, které máte na průkazu studenta, a Vámi zvolené heslo.

Po přihlášení můžete knihu vyhledat v katalogu. Po vyhledání knihy stačí v exemplářích "Evangelická teol. fakulta" zvolit možnost “Požadavek”. Zkontrolujte, zda vybíráte exemplář, který je na místě (pokud je k dispozici). Pokud by u něj bylo uvedeno datum, znamenalo by to, že je titul vypůjčený a k Vám by se dostal až potom, co se vrátí do knihovny.

Vrácení knih:

Knihy vracejte vždy do biblioboxu.

Možné problémy anebo co všechno se může stát a nedá se bohužel vždy řešit na místě:

Pokud nejde knihy rezervovat, nemůžete se přihlásit do konta - zvažte možnosti:

• nefunguje heslo, zapomenuté heslo - možnost si vygenerovat v CAS nové heslo

• nezadal jsem ještě elektronický souhlas, e-přihlášku, propadla registrace - nutné udělat na https://knihovna.cuni.cz/e-prihlaska/

• dlužím peníze (pozor, dluh nesmí být ani v jiné fakultní knihovně) - uhradit viz platba převodem na účet

• přerušil jsem studium, ale v systému mám ukončený vztah k UK - kontaktovat studijní oddělení pro opravu

• nebyl jsem v knihovně půl roku, konto bylo vymazáno; vrátil jsem všechny knihy do biblioboxu a konto zmizlo - nutné vyplnit e-přihlášku a konto obnovit viz https://knihovna.cuni.cz/e-prihlaska/

V případě nejasnosti a problémů pište na .

Knihovna Evangelické teologické fakulty Univerzity Karlovy,

Černá 9, P.O. Box 529, 115 55 Praha 1

Telefon: 221 988 603 (výpůjční pult)

221 988 601 (vedoucí knihovny)