7. dubna 2021

Je 7. dubna 2021, Den vzdělanosti. Připomínáme si založení Vysokého učení v Praze Karlem IV. v roce 1348. Univerzita Karlova se tehdy stala vůbec první univerzitou ve střední Evropě.

Byla to doba velkého moru v Evropě. Atypický byl i poslední rok. V naší zemi i na planetě probíhá pandemie infekcí covid-19. Uběhlo více než šest století a stále jsme tu. Poslední rok byl (nejen) pro vzdělávání velmi náročný, ale zároveň ukázal, že na vědě a poznání velmi záleží. Univerzita Karlova nestála stranou a zapojila se do celé řady aktivit a hodlá ve svém úsilí pokračovat dál. Ani na minutu jsme nerezignovali, nezastavili naši práci. Distanční výuka je výzvou, ale jsme v tom společně a společně to také zvládneme.

Hleďme do budoucnosti s optimismem a těšme se na dny, kdy se opět setkáme tváří tvář nad naší společnou radostí z bádání a vědění.Děkujeme, že dnes slavíte s námi.

Při té příležitosti zveřejňujeme zdravici od rektora Tomáše Zimy společně s prorektory a prorektorkami UK.