23. dubna 2021

Mezinárodní Rada pro hodnocení tvůrčí činnosti dokončila vnitřní hodnocení vědecké činnosti na UK.

Téměř dva roky se několik set převážně zahraničních odborníků zabývalo vědeckou produkcí univerzity v období let 2014–2018, seznamovalo se s organizací vědecké činnosti, zapojením do mezinárodních projektů, výchovou mladých výzkumníků a dalšími aspekty vědecké práce na UK.

Za měřítko kvality bylo zvoleno několik referenčních univerzit, s nimiž hodnotitelé porovnávali výkon UK (například university v Lovani, Heidelbergu nebo Kodani).

Ačkoli hodnocení bylo oficiálně ukončeno, nyní začíná neméně důležité období diskuzí o tom, jak získané výstupy, výsledky a doporučení nejlépe využít ke skutečnému zlepšení UK v její vědecké a tvůrčí činnosti.

Shrnutí evaluačního procesu a výsledky hodnocení, stejně tak i doporučení, která by měla univerzitě pomoci na její cestě k excelentní vědecké a tvůrčí činnosti, naleznete v dokumentu níže.

Výsledky naší fakulty naleznete na straně 7. Vědecká komise vyzdvihla např. publikační aktivitu fakultních členů, jejich přispívání do mezinárodních odborných oborových časopisů, účast fakulty na realizaci mezinárodních vědeckých a vzdělávacích projektů nebo systém získávání a udržování mladých vědeckých pracovníků.

Executive summary