14. dubna 2022

Ocenění "Litera za nakladatelský čin" v roce 2022 v soutěži Magnesia Litera získala kniha Lipnická bible: Štít víry v neklidných časech pozdního středověku.

Kvalitně zpracovanou knižní publikaci, vydanou díky možnosti podrobně studovat 600 let starý rukopis Lipnické bible, připravil mezinárodní a mezioborový vědecký kolektiv pod vedením Lucie Doležalové a Karla Pacovského, který je kromě doktorského studia na FF UK současně i studentem a pomocným vědeckým pracovníkem na Evangelické teologické fakultě.

Oběma editorům, všem autorům i nakladateli gratulujeme k povedené publikaci, jejímu úspěchu a přejeme mnoho štěstí do další práce!

Více informací o publikaci naleznete na tomto odkaze.

Zleva nakladatel Ladislav Langpaul (Spolek Za záchranu rodného domu Jana Zrzavého), Lucie Doležalová a Karel Pacovský (Univerzita Karlova)

Foto: Michal Břicháč