12. listopadu 2018

Chcete zjistit, která místa, o kterých se píše v Bibli, se podařilo v Izraeli opravdu nalézt? Zajímá vás, jak se vánoční poselství po staletí utvářelo a proměňovalo? A má víra co dělat s politikou?

Tato a další témata připravila Evangelická teologická fakulta pro studentky a studenty všech typů středních škol, včetně jejich absolventů, kteří se zajímají o to, jak teologie a další společenské vědy utvářejí naše životy.

Od 12. listopadu do 10. prosince se můžete každé pondělí v podvečer zaposlouchat do poutavého vyprávění, které pro vás připravili učitelé a studenti Evangelické teologické fakulty:

12. listopadu: Od archeologie k Bibli a zpět: Vykopávky v dnešním Izraeli

19. listopadu: Jsme opravdu křesťanská civilizace?

26. listopadu: Nemusím být farář, kaplan ani sociální pracovník, přesto studuji na teologické fakultě a neměnil bych (Akce se koná ve Skautském institutu, Staroměstské nám. 4)

3. prosince: Ježíš, nebo Ježíšek? Příběh, jak ho známe i neznáme

10. prosince: Politická dimenze víry: zdroje, příklady a limity

Více informací zde: Program a popis jednotlivých seminářů