Naše publikace

16. dubna 2021

Petr Gallus, The Perspective of Resurrection. A Trinitarian Christology, Tübingen: Mohr Siebeck, 2021, Religion in Philosophy and Theology 106, ISBN 978-3-16-160109-5

Anotace: "Protože křesťanská víra stojí a padá s osobou Ježíše Krista, stojí christologie v centru křesťanské teologie. Jejím naléhavým úkolem je přinést odpověď na základní otázku: Kdo je tento Ježíš Kristus? Petr Gallus se ve své habilitační práci pokouší tuto odpověď dát pro současnou postmoderní dobu. Předložená studie zachovává chalcedonský rámec, ale tradici čte přísně kriticky a často posouvá její důrazy. Vychází z nezbytného trojičního pozadí a odvažuje se přinést také několik nových myšlenek, jimž vévodí koncept Boží akomodace člověku."

Publikace je k dispozici ZDE