Naše publikace

12. června 2023

Pavol Bargár, ed., The Bible, Christianity, and Culture: Essays in Honor of Professor Petr Pokorný. Prague: Karolinum Press, 2023. Pp. 375. ISBN: 978-80-246-5407-2.

Abstract: "This book originated in the Donatio Universitatis Carolinae award and research support that Petr Pokorný received in 2017. It was envisioned, designed, and originally conducted as a project exploring the biblical roots of Christian culture. In its present form, it represents a collection of essays that investigate various aspects of the Bible and Christianity in their relation to culture as a broad human phenomenon."

Anotace: "U zrodu této knihy stál projekt vedený Petrem Pokorným, zaměřený na zkoumání biblických kořenů křesťanské kultury. Výsledkem měla být koherentní kolektivní monografie na toto téma. V důsledku neočekávaného úmrtí P. Pokorného na začátku roku 2020 však nemohl být uskutečněn podle původního plánu. Ve výsledku jde tak spíše o volný soubor statí, které zkoumají rozličné aspekty Bible a křesťanství v jejich vztahu ke kultuře. První část se soustředí na speciální biblistická témata, druhá pak sleduje historické, filosofické a kulturní souvislosti. Autorem dvou statí je i sám profesor Pokorný a celá kniha je věnována jeho památce."

Publikace je k dispozici ZDE