1. prosince 2020

Vychází nové číslo časopisu Studie a texty z dílny Evangelické teologické fakulty.

Jeho tématem je "Jak reagovat na koronavirus z pozice víry?"

Obsah:

- Marek Vácha: Jak reagovat na koronavirus z pozice víry? Pandemie COVID-19: zisky a ztráty

- Martin Vaňáč: Nemoc jako připomínka křehkosti člověka

- Martin Kováč: Cirkvi a štát v čase koronavírusu: Česká republika a Slovensko

- Tomáš Halík: Pandemie koronaviru a proměny křesťanství

- Martina V. Kopecká: Slavení Velikonoc v roce 2020

- Pavel Pola: Nejistota jako příležitost k proměně? Příspěvek k hledání přínosu současné pandemie na základě podcastů „U ambonu“

- Jiří Dosoudil: Výtvarná přehlídka „Bože, kdo je člověk, že na něj pamatuješ?“ v kontextu biblické antropologie

Časopis si můžete přečíst ve formátu pdf. ZDE.

Studie a texty Evangelické teologické fakulty jsou odborný časopis pro teologii, jehož posláním je především zveřejňovat výsledky původní badatelské činnosti na Evangelické teologické fakultě a na ostatních odborných teologických pracovištích v ČR. Více informací o publikaci zde: http://www.etf.cuni.cz/sat/index.html.