1. dubna 2023

Badatelský mezinárodní tým z ETF UK a Evangelisch-Theologische Fakultät Univerzity Tübingen vedený doc. Janem Rücklem, Ph.D. získal prestižní výzkumný projekt financovaný ve spolupráci se Science Europe v rámci iniciativy WEAVE Grantovou agenturou České Republiky (GAČR) a Deutsche Forschungsgemeinschaft (DFG). Projekt byl hodnocen jako doklad excelentní mezinárodní spolupráce biblistů z ETF UK a jako jeden z nejzajímavějších a generujících nové poznatky. Na víceletém projektu Concepts of Biblical Israel: Origins, Developments, Manifestations se za německou stranu podílí prof. Jakob Wöhrle a Sabine Kleiman, Ph.D. a za českou prof. Filip Čapek, Ph.D. a jako doktorand Mgr. Jan Lukáš.

Fakulta dále uspěla v letošní univerzitní grantové soutěži pro doktorandy GAUK. Za ETF UK uspěli hned čtyři studenti doktorského studia – Steven Talené, Jan Lukáš, Olena Chemodanova a Jiří Bochez.