21. dubna 2023

Opět po roce se Vlastenecký sál Karolina stal dějištěm udělování prestižních cen Univerzity Karlovy. Ve čtvrtek 20. dubna z rukou rektorky Mileny Králíčkové převzalo ocenění celkem osmnáct osobností napříč Karlovkou. Slavnostní akt zasvěcený výjimečně nadaným, obětavým i nevšedně kreativním studentkám a studentům, respektive absolventkám a absolventům, se uskutečnil již po devětadvacáté.

Cenu Josefa Dobrovského pro nejlepší absolventy teologických programů získala Mgr. Štěpánka Paluchníková (ETF UK)!

Absolvovala navazující magisterský studijní program Teologie, studijní obor Teologie – spiritualita – etika, s celkovým průměrem 1,00. Patřila k velmi aktivním a studijně vynikajícím studentům. Zvláštní ocenění zasluhuje její magisterská diplomová práce „Nauka o stvoření a teologie opomíjeného světa: Rozhovor s O. Clémentem, R. Rohrem, N. T. Wrightem a papežem Františkem“, v níž se zaměřila na komplexní, v pravém slova smyslu „klasickou“ a přitom nově aktuální problematiku teologie stvoření. Přičemž problematiku uchopila inovativním způsobem.

Kolegyni Paluchníkové srdečně gratulujeme a přejeme vše dobré do další práce!