24. prosince 2021

Společně s Oddělením mládeže ÚCK ČCE jsme se vydali na Adventúru, aneb napínavou cestou adventem. Připojte se i vy v čtyřdílné videosérii ke studentům evangelické teologie a projděte se s nimi vybranými tématy předvánočního času.

Díl čtvrtý – Jordan Tomeš o svátcích a písních

V cíli naší pouti nás již netrpělivě vyhlíží Jordan Tomeš, který už má studia na ETF několik let za sebou. S kytarou v ruce nás ve finiši vítá písněmi, které mu jsou v době adventu nejbližší a popisuje, jak vnímá mladý farář vánoční svátky.

Díl třetí – Sára Šimková o zvycích a obyčejích

Třetí výstup na horu poznání proběhl pod taktovkou Sáry Šimkové, která se v rozhovoru vrací do dob svaté Barbory, Mikuláše či Lucie, aby připomněla, proč se nad jejich jmény pozastavujeme ještě dnes.

Díl druhý – Benjamin Roll s betlémem o Betlému

Druhou zastávku na naší společné pouti jsme strávili s Benjaminem Rollem, jenž pohovořil o událostech, které se staly pár tisíc let nazpět na místě zvaném Betlém.

Díl první – Matěj Šulc o kalendáři, světle a radosti

První pomyslnou svíčku našeho adventního věnce zapálil Matěj Šulc, který se v rozhovoru s Laliou Diopovou pozastavil nad symbolikou světla i tradicí adventních kalendářů.