23. září 2022

Ve dnech 9. – 18. září se konalo úvodní studijní soustředění všech ročníků bakalářského oboru Teologie křesťanských tradic Evangelické teologické fakulty Univerzity Karlovy v budově Staré školy ve Strašicích.

Studentky a studenti 1. ročníku byli uvedeni do studia a zvlášť do studia biblistiky, absolvovali první přednášky a semináře z předmětů Úvod do teologického myšlení, Hermeneutika Písma a tradice a Vybrané kapitoly z psychologie a sociologie náboženství.

2. ročník zahájil výuku úvodem do liturgické teologie a pokračoval přednáškami a semináři z předmětů Ekumenická eklesiologie, Religionistika a Starozákonní biblistika.

3. ročník absolvoval přednášky a semináře z Liturgické teologie a Systematické teologie, v diplomním semináři se studentky a studenti věnovali přípravě svých bakalářských prací.

Kromě intenzívního studia byly na programu večerní besedy se zajímavými hosty, ranní a večerní modlitby, v pátek a v neděli se společně slavila liturgie. V sobotu se uskutečnil zábavný večer v režii studentů.

Více fotografií naleznete v naší fotogalerii!