• Aktuality

Aktuality

9. března 2023

Naše společnost prochází složitým obdobím. Když si pomalu začala vydechovat po prožitých dvou letech ve strachu a pandemické izolaci, přišla válka v podobě, o které si mnozí Evropané mysleli, že se už na starý kontinent po „šíleném 20. století“, jak o něm píše Ivan Klíma, nemůže vrátit. Otřáslo to i silnějšími jedinci, a ještě víc to zdůraznilo potřebu starat se o vnitřní stabilitu člověka. I proto vzniklo Centrum péče o duši Univerzity Karlovy, kam se se svými pochybnostmi, otázkami i strachy mohou obracet všichni studenti a zaměstnanci univerzity. Dveře do něj má ale otevřené také širší veřejnost. Symbolicky proto našlo zázemí v Kampusu Hybernská, společném centru UK a hlavního města Prahy.


Více o Centru péče o duši se můžete dozvědět v rozhovoru s prof. Ivanou Noble magazínu UK Forum.prof. Ivana Noble, Ph.D. vedoucí Ekumenického institutu a Daniela Brůhová spoluzakladatelka Centra péče pro duši (Foto: Michal Novotný)


Centrum péče o duši vás nyní zve na pravidelné meditace jednou za měsíc v Kampusu Hybernská.

První proběhne už 14. března od 16.30 do 18.00 hodin. v kanceláři Centra péče o duši (Budova D – naproti kavárně Hlína 1. patro). 

Místo bude označené směrovkami. Heslo: DUŠE

Více informací naleznete ZDE. Přijďte dýchat a být


Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Univerzita Karlova

Evangelická teologická fakulta

Černá 646/9

110 00 Praha 1


221 988 216


ID datové schránky UK: piyj9b4


Jak k nám