8. prosince 2023

• TAH – Technology, Art, Humanities Creative and Innovation Centre je platforma iniciovaná v květnu 2023 s cílem podporovat interdisciplinární spolupráci v oblastech nových technologií, umění, designu, humanitních a společenských věd napříč regiony ČR.

• Tato iniciativa usiluje o interdisciplinární koordinaci aktivit, kde se nové technologie setkávají s uměním a jsou reflektovány společenskými a humanitními vědami.

• Hlavním cílem TAH je podpora spolupráce mezi obory a organizacemi a reakce na výzvy v oblasti veřejných politik, vzdělávání, výzkumu a inovací relevantních pro TAH.

• Financování TAH bude zajištěno kombinací různých zdrojů, včetně členských příspěvků

a grantů a fundraisingových aktivit

• Aktivity směřují k založení právnické osoby (zaspaný spolek) v průběhu roku 2025, kterému má předcházet podpis Smlouvy o založení společnosti svázané s UMPRUM (polovina roku 2024) a podpis Memoranda o spolupráci (1. čtvrtletí 2024).

Stručné představení platformy TAH

Základní informace o platformě