2. dubna 2024

SVÍCE NOHÁM MÝM (Ž 119,105): Jak dnes čteme Bibli?

Další z řady zoomových konferencí, pořádáných v rámci partnerství mezi ČCE a Presbyterní církví v USA 21. dubna 2024 ve 20:00 hodin na tomto odkaze.

Evangelíci i prebyteriáni mají své kořeny v reformaci, která vyzdvihla Bibli nade všechny lidské autority. Obě církve přijímají moderní dobu s jejím vědeckým a kritickým přístupem ke všemu, včetně Bible. To je výzva, které obě církve čelí společně. Téma otevřou svými přednáškami systematická teoložka Dr. Martha Moore-Keish z Columbia Theological Seminary v Decatur (Georgia, USA) a starozákoník Dr. Petr Sláma z Evangelické teologické fakulty Univerzity Karlovy. Následovat bude diskuse v rozdělených skupinách a shrnutí v plénu. Vše v 90 minutách. Zveme zájemce ze sborů obou církví i studenty nejen teologie. Koná se anglicky bez překladu.

Pro další informace a pro registraci (která nám pomůže připravit počet diskusních skupin, není však podmínkou) pište na .

Pozvánka v PDF