22. února 2022

Stipendijní program SYLFF japonské nadace Tokyo Foundation for Policy Research (TKFD) slouží k podpoře vzdělávání vynikajících studentů s vůdčím potenciálem. Jeho cílem je identifikovat a vychovávat osobnosti, které při řešení globálních problémů dokáží překonávat rozdíly v národnosti, jazyce, etnickém původu, náboženství a politických systémech.

SYLFF poskytuje finanční podporu na zpracování dizertační práce pro studenty doktorských programů sociálněvědního či humanitního zaměření a to po dobu max. 2 let.

ETF vyhlásila 15. února 2022 výběrové řízení pro uchazeče o stipendium SYLFF (podrobné informace a formuláře jsou na příslušném webu UK).

O stipendium ve výši 12,500 USD na příští akademický rok se mohou ucházet doktorandi prezenční formy studia (optimálně ve 2.-3. roce), občané ČR. Jednou z podmínek je také delší zahraniční pobyt.

Stipendium je zacíleno na podporu vynikajících studentských osobností s vůdčím potenciálem, jejichž výzkumný projekt je zaměřen na aktuální společenské problémy.

Termín pro podávání přihlášek je 29. dubna 2022. Přihláška se podává referentce pro doktorské studium Mgr. L. Pomališové.

Zájemcům doporučujeme podrobnosti konzultovat s proděkanem pro doktorské studium prof. M. Prudkým.