15. června 2024

NEMOCNIČNÍ KAPLAN

Sedmý cyklus kurzu pro NEMOCNIČNÍ KAPLANY bude po dvouleté přestávce zahájen v říjnu 2024.

Cílem kurzu je získání odborných znalostí i dovedností z oblasti speciální pastorace, nezbytných pro výkon povolání nemocničních kaplanů. Součástí je jak teoretická příprava v oblasti pastorální a ekumenické teologie, speciálních otázek právních, etických či zdravotnických, tak nácvik v oblasti krizové komunikace i organizace a řízení v rámci multidisciplinárních týmů. Praktická část se uskutečňuje ve vybraných nemocnicích pod vedením zkušených kaplanů.

Kurz je určen jak těm, kdo již poskytují pastorační péči ve zdravotnických zařízeních, tak i dalším zájemcům, kteří absolvovali magisterské, případně bakalářské studium teologie.

Bližší informace ke kurzu, rozvrh výuky a přihlášky ZDE.

Přihlášky lze podávat do 15. 6. 2024. Podrobnější informace jsou na webu ETF UK a v pozvánce. Prosíme, v případě zájmu o kurz věnujte pozornost všem informacím.

Kontakt pro informace o kurzu: Ladislav Beneš, Dr., .