25. března 2022

Archeologické výzkumy v Izraeli v roce 2022

Vyhlašujeme výběrové řízení na účast v archeologických výzkumech v Izraeli, které naše fakulta pořádá v roce 2022.

Jedná o tyto VÝJEZDY:

V termínu 31. 7. – 12. 8. 2022, proběhnou vykopávky starověké pevnosti Tel Azeka v oblasti Šefely - zejména pro studenty Bc a Mgr. studia

Přihláška Tel Azeka zde

V termínu 4. - 23. 9. 2022 proběhnou vykopávky v lokalitě Tel Moca v blízkosti Jeruzaléma, kde byl odkryt chrám z doby železné - zejména pro studenty Mgr a PhD studia

Přihláška Tel Moca zde

Obě expedice se proběhnou v rámci dlouhodobé spolupráce s Institutem archeologie Univerzity Tel Aviv. Účastníkům budou uhrazeny náklady na dopravu do Izraele, výlohy za vedení archeologického výzkumu, ubytování a stravu na místě vykopávek. Účastníci první expedice si sami hradí náklady spojené s víkendovým pobytem v Jeruzalémě a osobní výdaje (náklady budou hrazeny ze zdrojů fakulty cca ve výši 80- 90%, malá finanční spoluúčast studentů je očekávána).

TERMÍN PRO PODÁNÍ PŘIHLÁŠEK je ČTVRTEK 31. března 2022 do 23:59 na zahraničním odd. ETF

Podmínky:

- dobrá znalost angličtiny

- odpovídající zdravotní stav

- základní znalost studijní problematiky (doporučená literatura viz stránky katedry Starého zákona)

- doporučení vyučujícího

- dokončená vakcinace proti onemocnění Covid-19 (3 dávky do konce května 2022)

POHOVORY se zájemci proběhnou ve STŘEDU 6. dubna 2022 od 9:00 (čas pohovorů bude upřesněn všem řádně přihlášeným).

Informace najdete také na stránkách katedry Starého zákona