23. listopadu 2021

Naše fakulta i univerzita mají své samosprávné orgány - akademické senáty. Ty mimo jiné schvalují rozpočty, vnitřní předpisy a též volí děkana/rektora. Zpravidla jsou v nich rovně zastoupeni učitelé a studenti. Zástupci ETF ve "velkém" senátu (AS UK) nyní jsou Jan Kranát a Petr Sláma za učitele, Lalia Diopová a Ondřej Horký za studenty. Jejich tříletý mandát však končí 31. ledna 2022 a proto předsednictvo AS UK vyhlásilo na naší fakultě volby.

Tyto volby proběhnou v úterý a středu 23.-24. listopadu 2021 vždy v čase 11:00-15:00.

Navrženi byli tito kandidáti:

Za akademické pracovníky:

1. Jan Kranát

2. Petr Sláma

Za studenty:

1. Lalia Diopová (ET, 1. roč. mgr)

2. Ondřej Horký (ET, 5. roč.)

3. Františka Keprtová (SPP, 3. roč.)

4. Jana Nálevková (ET, 1. roč.)

5. Oskar Vogl (ET, 1. roč.)

S kandidáty se lze setkat na předvolebním shromáždění akademické obce ETF v úterý 23.11. v 11:00 ve Velké posluchárně.

Volit se bude u volební komise ve vstupní chodbě fakulty: v úterý 23.11. po skončení předvolebního shromáždění až do 15:00, ve středu 24.11. v čase 11:00-15:00.

Seznam studentských kandidátů (seřazeni podle abecedy):

Bc. Lalia-Irena Diopová, studentka evangelické teologie, 1. ročník magisterského studia

"Jmenuji se Lalia Diopová a studuji evangelickou teologii se záměrem jednoho dne být kaplankou. V současné době jsem členka studentské komory fakultního AS. V doplňovacích volbách jsem se dostala i do univerzitního AS, ve kterém jsem se (vzhledem ke krátkému času zde strávenému) sotva stačila zorientovat. Jelikož jsem se účastnila nejednoho Gaudeamu, zajímá mě mimo jiné propagace univerzity jak navenek, tak i dovnitř. Ve volném čase se věnuji sportování a práci s dětmi a mládeží v ČCE."

Ondřej Horký, student evangelické teologie, 5. ročník bakalářského studia

"Jmenuji se Ondřej Horký, jsem členem Českobratrské církve evangelické a studuji na naší fakultě obor Evangelická teologie. V senátu, kam jsem nastupoval jako náhradník, jsem působil dva roky, poslední rok jsem též předsedou Ediční komise senátu. Práci senátora se věnuji naplno, za celé dva roky jsem vynechal pouze jedno zasedání, a to z důvodu nemoci. Budu-li zvolen, slibuji neúnavně pokračovat v práci a věnovat svůj čas i nadále prosazování ETF v rámci univerzity. Stejně jako v minulém období, i tentokrát mne zajímají především otázky znevýhodněných studentů, vnějších (i zahraničních) vztahů, ekologie a udržitelnosti. Je rozhodně nutné, aby UK dosáhla uhlíkové neutrality."

Františka Keprtová, studentka sociální a pastorační práce, 3. ročník bakalářského studia

"Jmenuji se Františka Keprtová a studuji ve třetím ročníku oboru Sociální a pastorační práce. V současné době pracuji jako osobní asistentka dvou mentálně postižených chlapečků a zároveň dobrovolničím v domovech pro seniory a ve stacionáři pro mentálně postižené děti. Ve volném čase se věnuji především zpěvu – mimo jiné docházím i do fakultního sboru. V Akademickém senátu bych chtěla být především hlasem zastupujícím neteologické obory."

Jana Nálevková, studentka evangelické teologie, 1. ročník bakalářského studia

"Jmenuji se Jana Nálevková a jsem studentkou prvního ročníku Evangelické teologie. Pocházím ze Semonic u Hradce Králové. Už od počátku svého studia na gymnáziu jsem byla členkou studentské rady a aktivně se zapojovala do dění v našem málem školním společenství. Ráda bych v tom pokračovala i zde na univerzitě a byla prospěšná všem členům akademické obce."

Oskar Vogl, student evangelické teologie, 1. ročník bakalářského studia

"Jmenuju se Oskar Vogl. Studuju 1. ročník evangelické teologie. Jsem z rodiny evangelického faráře. Kromě Prahy, kde trávím většinu času, mám domov v Uherském Hradišti, takže zastupuju skupinu těch, kteří dojíždí z vůbec největší dálky. Do Akademického senátu kandiduju, poněvadž jsem byl kolegy navržen. Netoužím po žádných křeslech a funkcích, ovšem budu-li zvolen, slibuju, že budu zodpovědně pracovat ve prospěch university i jejích studentů. V dnešní době bych obzvlášť kladl důraz na dobré působení university na zbytek společnosti; měli bychom jít příkladem v očkování, péči o slabé a zranitelné, i o přírodu. Měli bychom se ujímat a vychovávat, nebýt zahleděni jen sami do sebe. Také bych rád přispěl k větší propustnosti mezi jednotlivými fakultami a lepšímu využívání lidských zdrojů, abychom mohli co nejefektivněji spolupracovat a modernizovat tak universitu. Předem mnohokrát děkuji za každý Váš hlas."