26. srpna 2021

Expedice Tel Moca 2021

Zástupci Evangelické teologické fakulty se opět vrátili do Izraelské lokality Tel Moca nedaleko Jeruzaléma, aby společně se svými spolupracovníky z Univerzity v Tel Avivu a Univerzity v Osnabrücku pomohli odkrýt nalezený chrámový komplex z 10. století př. n. l..

Více o projektu "Tel Moza Expedition" se můžete dočíst na oficiálních webových stránkách https://www.telmoza.org/.

Garanty za Evangelickou teologickou fakultu Univerzity Karlovy jsou: doc. Filip Čapek, Ph.D., Mgr. Věra Fritzová a Mgr. David Rafael Moulis, Ph.D.

Již v loňském roce informoval o vykopávkách v Tel Moce časopis Forum, pro který poskytl rozhovor doc. Filip Čapek.

Letos můžete přímo "do terénu" nahlédnout v reportáži České televize (hovoří doc. Filip Čapek) či Českého rozhlasu (hovoří doc. Petr Sláma).

Atmosféru expedice můžete rovněž nasát z fotoreportáže IN PHOTOS: Excavating the Great Temple at Motza Near Jerusalem s fotografiemi od Davida Rafaela Moulise.

Pro další aktuality sledujte stránky Katedry Starého zákona.