Volby do AS UK


Volby do AS UK (20.–21. 11. 2024)

Vážená akademická obci!


Naše fakulta se podílí na životě a správě Univerzity Karlovy mj. i svými volenými zástupci v Akademickém senátu UK. Tento samosprávný orgán schvaluje vnitřní předpisy, rozpočet a výroční zprávy univerzity, volí rektora a další akademické orgány a vyjadřuje se k řadě otázek akademického života. ETF dosud v tomto orgánu zastupovali:


za akademické pracovníky:

Mgr. Jan Kranát, PhD.

doc. Jiří Mrázek, ThD.


za studenty:

Klára Ptáčková (SPP)

Jan Tkáčik (ET)


Ve dnech 20.-21. listopadu 2024 se uskuteční volby do AS UK na období 2025-2028. Za tím účelem byla zvolena volební komise ve složení:


Mgr. David Cielontko, PhD., david.cielontko@gmail.com,

Mgr. Zdenko Širka, PhD., zdenko.sirka@gmail.com,

Sára Šimková, sara.simkova@gmail.com


Každý člen akademické obce ETF, učitel i student, může nyní až do úterý 12. 11. členům volební komise navrhovat vhodné kandidáty z řad učitelů i studentů fakulty. Prosíme, učiňte tak v listinné podobě nebo mailem. S navrženými kandidáty se budeme moci seznámit na shromáždění akademické obce ETF v úterý 19. 11. v 11:00 hodin v posluchárně E.


Q.B.F.F.F.


Jan Kranát

předseda AS ETF

(do 30. 9. 2024)


Hlasování

Hlasování proběhne prostřednictvím aplikace volby.is.cuni.cz.


Hlasování do studentské komory


Hlasování do učitelské komory


Seznam hlasování (přehled)


Hlasovat lze ve středu 20. listopadu (00:01-23:59 hodin) a ve čtvrtek 21. listopadu (00:01-23:59 hodin).

Máte 1 až 2 hlasy, které můžete použít, případně se můžete zdržet hlasování.

Svou volbu musíte potvrdit.

Volby budu ukončené 21. listopadu 2024 23:59, po tomto termínu na odkazu uvidíte výsledky voleb.


Seznam kandidátů (řazeno abecedně)


Kandidáti do studentské komory AS UK:

Kandidáti do učitelské komory AS UK:


  • Viktorie Fenclová

  • Alfréd Rudys

  • Jan Tkáčik

  • Jan Traxler

  • Oskar Vogl

Představení kandidátů (řazeno abecedně)

Viktorie Fenclová

Evangelická teologie

Mé jméno je Viktorie Fenclová a na Evangelické teologické fakultě studuji prezenčně obor Evangelická teologie od podzimu 2023. Fakultní prostředí jsem si od začátku zamilovala (i když probíhající rekonstrukce k tomu nepřispěla). Společenství, které naše fakulta nabízí je jedinečné a důležité, aby jeho zájmy hájili na univerzitní úrovni lidé do něj zapojeni a pro něj zapáleni.

Kandidaturu do akademického senátu UK jsem přijala především z důvodu absence jiné ženské kandidátky. Myslím si, že fakulta by měla být zastoupena na poli univerzity obojím pohlavím.

Alfred Rudys

Evangelická teologie

Mgr. Alfred Rudys, DiS, student kombinovaného studia II. ročníku Evangelické Teologie, novinář, politolog, bezpečnostní analytik, bývalý knihkupec, autor, výtvarník a hrdý konzervativní evangelík.


Dámy a pánové, členky a členové naší akademické obce, milí přátelé, Bratři a Sestry v Kristu.

Byla mi prokázána ta velká čest, že jsem byl ve svých zralých letech navrhnut na místo studentského senátora ve velkém univerzitním senátu Univerzity Karlovy. Je to pro mne silný závazek!

Od té doby, co jsem v září loňského roku nastoupil na naši fakultu, potkal jsem – a denně potkávám spoustu skvělých lidí, ať z řad studentstva, nebo učitelského sboru. Koncentrace zajímavých a nadaných osobností je na naší fakultě, ač je nejmenší z celé staroslavné Univerzity Karlovy opravdu velká. I proto bych se rád stal Vaším oddaným zástupcem, vašim K O N Z E R V A T I V N Í M hlasem.

Jsem reprezentantem, (v mé skupině II. ročníku EVT doyenem), té části studentstva, která se rozhodla mnohdy – (avšak ne výlučně, neboť zde jsou i mladí, jenž studují při zaměstnání, či zvládají dokonce škol vícero) – jít studovat na svá „středověká kolena“, třebas i s již dokončeným vzděláním. Přece se mnozí z nás rozhodli zasednout znovu do lavic a znovu studovat, psát testy a seminární práce, učit se biblické jazyky, dělat, zápočty, zkoušky). Protože to má smysl a my se chceme stát budoucími profesemi pomáhajícími, někteří farářkami a faráři, jiní sociálními pracovníky. Obojí je v této složité době potřeba. Ale naleznete u nás i budoucí biblisty a teology – tedy vědce. Tyto skvělé lidi bych tedy rád zastupoval. Současně patřím mezi studenty se speciálními potřebami. Budu i jejich hlasem.

Program:

  • Práce našich oddaných učitelek a učitelů musí být důstojně ohodnocena.

  • Zpřehlednění a ergonomizace SiS (nejen pro studenty se zvláštními potřebami).

  • Vydávání nedostupných publikací v rámci UK, případně spolupráce s nakladatelstvími, které tyto publikace vydávají. (Aby studenti nemuseli platit nehorázné částky v antikvariátech).

  • Podpora rozvoje fondů naší úžasné fakultní knihovny.

  • V nově zrekonstruované kavárně musí být výběr nejen pro masomily, ale i vegany a osoby s potravinovou intolerancí.

  • Pořízení fakultního maskota a Vrchního Fakultního Myšilova, vhodného i pro felis terapii. (Neboť jsem zjistil, že kočka je zde jednoznačně nejoblíbenější zvíře.)

  • Podpora těch z řad studentstva, kteří se nezištně věnují svým komunitám (třeba výukou v nedělní škole), nebo dokonce všem (třeba natáčením osvětových podcastů. atd.)

Bůh vám žehnej!

Jan Tkáčik

Evangelická teologie

Na Evangelické teologické fakultě studuji s ročním přerušením od září 2020, kdy jsem nastoupil na obor Evangelická teologie. Postupem času se více a více zajímám o studentskou samosprávu, která znatelně ovlivňuje chod akademického prostředí-fakult, kolejí a menz, a nakonec celé univerzity.

Akademický senát, do nějž kandiduji, považuji za respektovaný orgán složený z inspirativních studentů a pedagogů, který navíc rovnostářským principem ctí zastoupení velkých i malých fakult, jakou je právě ETF. Jsem šťasten, že díky vaší důvěře mohu již půl roku naši fakultu v tomto orgánu, který nás považuje za partnery, zastupovat. Jelikož působení v senátu vyžaduje především zapojení do některé z 8 pracovních komisí, zapojil jsem se během půlročního působení do agendy sociální a studijní komise. Právě k těmto mě vedly zájmy a zkušenosti, které mě při studiu trvale provázejí – v případě sociální komise jsou mými styčnými tématy kolejní život, obědy v menzách, dojíždění do školy nebo činnost spolků; v případě komise studijní je to především fakt, že současně požívám vzdělání rovněž na Právnické fakultě, a tak mohu vstřebat a následně rozlišovat studijní potřeby typické pro malou i velkou fakultu.

Je třeba uvést na pravou míru, že univerzitní senát jedná zpravidla o celouniverzitních záležitostech. Na rozdíl od našeho fakultního senátu nemá na starosti pouze témata naše, nýbrž témata všech sedmnácti fakult! Přesto např. v červnu akad. senát schválil žádost ETF o 8milionovou podporu, kterou se uhradila část výdajů určená na rozsáhlou rekonstrukci celé budovy.

Zpravidla nám práce akad. senátu prospívá v obecné rovině. Pro příklad mohu uvést započatou práci na novém Studijním informačním systému (SIS), dohodnuté zavedení elektronických diplomů pro všechny studenty UK, srovnání mezd mezi pedagogy na různých fakultách, systematizaci psychologického poradenství v podobě připravované mobilní aplikace a jiné.

Jsem si vědom, že jakožto student Evangelické teologie nemohu dostatečně poznat současné potřeby nebo výzvy napříč všemi obory vyučovanými na ETF. Proto bych razil účinnou spolupráci s fakultním senátem, jehož jsem rovněž součástí a který skrze senátory dává relevantní podněty z (malého) fakultního prostředí do (velkého) univerzitního. Se stejnou důležitostí si rád nechám představit další programové podněty od kohokoliv z našeho fakultního společenství, ať už se tak stane osobně ve škole nebo, takříkajíc, na sítích. Děkuji vám, kteří jste mi pomohli AS UK zvenčí poznávat, a předem děkuji všem za upřímnou podporu v těchto volbách.

Jan Traxler

Evangelická teologie

Vážení,

jmenuji se Jan Traxler a jsem studentem druhého ročníku oboru Evangelická teologie. Jsem člověkem, kterému je blízké prostřední ve kterém se nachází a to jak akademické, tak církevní.

Za dobu, kterou jsem na fakultě zatím strávil, jsem si uvědomil její výjimečnost. Výjimečnost, která nezahrnuje jen samotné studijní obory a plány, ale hlavně prostřední a společenství s vyučujícími, kolegy a přáteli.

Právě toto společenství mě motivuje ke kandidatuře do AS UK, neboť je pro mě, a věřím, že i pro mnohé, nedílnou součástí studia a vědeckého bádání. Dalším důvodem je i vědění, že toto společenství není vždy samozřejmostí a právě o to víc cítím potřebu jej zachovávat a posilovat tak vztahy jak fakultní, tak i univerzitní.

Jsem si vědom i faktu, že teologická studia nejsou příliš populární mezi možnými budoucími studenty, ovšem to není dostatečným důvodem k tomu, aby byly považovány za studia okrajová, která nemají co nabídnout studentům, kteří netouží skrze toto vzdělání dospět k duchovní službě. Teologická studia považuji právě za tak hodnotná, jako jiná humanitní studia, kterým se v dnešní době dostává podfinancovaní na úkor studiích jiných, či v nejhorším případě žádných.

Jsem tedy s radostí a velkou nadějí v srdci přijmout možnost se účastnit těchto problémů a vyslechnout tak všechny v mém okolí s podněty, co by bylo možné zlepšit, a stejně tak to, čeho si lze na naší fakultě vážit. Chci být člověkem na kterého se můžete obrátit a skrze kterého můžete promluvit.

Oskar Vogl

Evangelická teologie

Jmenuji se Oskar Vogl a jsem studentem bakalářského studia oboru evangelická teologie. V akademickém senátu UK jsem v minulosti strávil rok, když jsem poněkud nečekaně nastoupil z náhradnického místa. Stal jsem se členem komise studijní a sociální. Také komise petiční, ta se ovšem téměř nescházela. V obou prve zmíněných komisích jsem se snažil zasadit o co nejštědřejší a nejvlídnější přístup univerzity vůči svým studentům. Konkrétně šlo o finanční podporu různým spolkům a aktivitám, namátkou zmíním - Charlie, spolek LGBTQI+ studentů, univerzitní hokejová liga, studentský Albertov 17. listopadu, sportovní vybavení pro lékařské fakulty a mnoho dalšího. Dále jsem se snažil, bylo-li to v mých silách, hájit wellbeing studentstva co se týče cen ubytování na kolejích, nebo cen stravování v menzách UK, případně cen za využívání středisek UK mimo Prahu. Stál jsem vždy na straně umírněného zdravého rozumu, vyhýbal jsem se kulturním válkám všeho druhu. Šlo mi o to, aby akademický senát sloužil svému základnímu účelu, tedy vytváření spravedlivého a bezpečného prostředí pro všechny členy a členky akademické obce bez ohledu na rozdíly v etnické či náboženské příslušnosti, nebo v politických názorech.K práci v akademickém senátu jsem přistupoval svědomitě a věnoval jí maximum svého času. Budu-li zvolen, rád bych v podobném duchu pracoval i nadále.


Poslední změna: 20. listopad 2024 08:20 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Univerzita Karlova

Evangelická teologická fakulta

Černá 646/9

110 00 Praha 1


221 988 216


ID datové schránky UK: piyj9b4


Jak k nám