Diakonika (Mgr.)Vítáme vás na stránkách Komunitní, krizové a pastorační práce - diakoniky. Představujeme se a zároveň zveme - přidejte se k nám!Komunitní krizová a pastorační práce - diakonika


Diakonika je navazující magisterský obor, který se na ETF UK vyučuje již od roku 2009. Diakonika představuje mezioborové pole bádání a praxe, které propojuje teologii s komunitní spoluprací za krizových podmínek.

Více se o Diakonice dočtete v dokumentu Diakonika v otázkách a odpovědích. PDF


Kdo jsme

Jsme hlavně lidé, lidé v Diakonice: studenti a učitelé magisterského mezioborového studia Komunitní krizové a pastorační práce. Naši studenti a absolventi zažili též jiné názvy oboru. Začínali jsme jako Křesťanská humanitární a pastorační práce a pokračovali jako Křesťanská krizová a pastorační práce.

Zastávané hodnoty a ctnosti se nemění. Žití ve společenství s akademickou praxí pro nás propojuje: zodpovědnost, bez níž není profesionalita, důvěra, otevřenost, čestnost, na kterých stojí spolupráce a zvídavost, bez níž se neobejde akademická obec ani občanská společnost.

Čemu věříme, jak mluvíme a s kým spolupracujeme, se dozvíte podrobněji v materiálu Diakonika v otázkách a odpovědích.


Co děláme

Učíme se spolužití v rozmanitém světě. Hledáme v krizích příležitost. Usilujeme o prostředí, které by naplňovalo přikázání učiněná v trojúhelníku dvojího přikázání lásky.

Proto: Pořádáme otevřené bytové semináře a transdisciplinární konference. Hledáme mezioborovou metodologii pro práce studentů a pedagogů. Spolupracujeme na projektech a celoživotním vzdělávání. Zpřesňujeme profil absolvujících.


Proč to děláme

Naší vizí je „duchovní pro terén“.

V profilu absolvujících je to člověk, který:

• ve spolupráci s ostatními vytváří prostředí důvěry pro spolužití rozmanitých lidí a skupin;

• komunitně a pastoračně intervenuje - navrhuje kulturně a situačně přiměřenou pomoc společenstvím v nesnázích včetně obřadů;

• hledá souvislosti, ptá se, nechává místo pro nejistotu;

• propojuje kontexty, poznatky a především lidi s lidmi.


Přidejte se k nám

V Diakonice se pořád něco děje.


Příští otevřený bytový seminář bude 2. září 2020 od 17:30. Přednášet bude Doc. Ing. arch. Hana Seho na téma: Dobro a zlo v architektuře aneb nejen k čemu vedu studenty v mém ateliéru.

Již teď se můžete přihlašovat na transdisciplinární konferenci Svoboda a společenství za nouzového stavu. Pro konferenci hledáme dobrovolníky. Hlásit se můžete na adrese: jurackova.anna@gmail.com.

Samozřejmě můžete podat přihlášku ke studiu Diakoniky. Pomoci v rozhodování vám mohou studijní plány a další informace.

Těšíme se na vás!
 Poslední změna: 20. srpen 2020 20:54 
Sdílet na:  
Váš názor
Kontakty

Univerzita Karlova

Evangelická teologická fakulta

Černá 646/9, pošt. přihr. 529

115 55 Praha 1


Telefon.: 221 988 + číslo pobočky


podatelna@etf.cuni.czID datové schránky UK: piyj9b4Přístup k mailuJak k nám